044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
матеріали за темою
Статті та новини Відео-енциклопедія
Ми лікуємо
Запитання до спеціаліста

Рефракційна терапія – нічна корекція зору – нічні лінзи Парагон

матеріали за темою
Статті та новини Відео-енциклопедія
Рефракційна Терапія Рогівки (CRT)

Нічна корекція зору, або Рефракційна Терапія Рогівки (CRT) – найсучасніший вид контактної корекції короткозорості та далекозорості.  Це спеціальні лінзи, які мають форму реверсної геометрії. Особлива конструкція цих лінз забезпечує після 6-8 годинного їх носіння 100% зір без будь-якої додаткової корекції на тривалий термін (24 і більше годин). Їх використовують вночі – уві сні. Після сну лінзи знімаються, при цьому досягається 100% зір на наступні 24 години (без додаткових окулярів і лінз).

Чим же обумовлений цей дивовижний ефект?

Лінзи мають дві відмінні за формою поверхні.

Зовнішня поверхня оптична – активно заломлює світло (як звичайні лінзи) і дає можливість отримати в них 100% зір. Внутрішня має складну поверхню, яка активно діє на профіль сльозової плівки. При цьому змінюється поверхневий рельєф рогівки та її заломлююча сила на точно необхідну величину.

nochnayakorrekciyazreniya01

Коли пацієнт знімає лінзу, ефект зміни оптичної сили рогівки зберігається, зображення фокусується на сітківці та людина добре бачить.

Результат дії нічної корекції (рефракційної терапії) близький по суті до лазерної корекції зору – зміна заломлюючої сили рогівки, з тією відмінністю, що ефект тимчасовий.

Таким чином, при рефракційній терапії, без лазерної корекції зору, Ви отримуєте той самий ефект – 100% зір на протязі 24 годин, і в лінзах, і без них. Тимчасовий ефект пояснюється постійним оновленням поверхневих клітин рогівки.

Нема такого моменту, коли б ви лишилися один на один зі своїм поганим зором, «беззбройним» перед своєю короткозорістю!

Нічна корекція зору за допомогою лінз Paragon CRT пройшла тривалі клінічні спостереження і була сертифікована в 2002 році в США (FDA approval) і в країнах об’єднаної Європи (СЕ) як ефективний та безпечний метод корекції зору без вікових обмежень, починаючи з 6-річного віку.

Дуже важлива заслуга цих лінз в тому, що вони затримують розвиток короткозорості у дітей, повністю знімають спазм акомодації, розвивають резерви акомодації та розвивають зір.

Якщо у вашої дитини погіршується зір, то за допомогою рефракційної терапії ви зможете зупинити прогресію.

Чи підходить Вам нічна корекція (рефракційна терапія) – питання, яке в кожному конкретному випадку вирішується індивідуально, після повного обстеження.

Ефективність нічної корекції повністю залежить від правильності підбору лінз, від досвіду та знань лікаря.

В 2005 році рефракційна терапія рогівки Paragon CRT 100 виробництва США сертифікована МОЗ України до застосування на території України.

Медичний центр АЙЛАЗ вперше в Україні почав застосовувати метод лікування зору, відомий як нічна корекція (рефракційна терапія). Сьогодні АЙЛАЗ є офіційним науково-навчальним центром компанії Парагон у Східній Європі.

Сьогодні в Україні офіційно зареєстровано та успішно працює 42 клініки. Лікарі цих клінік пройшли навчання в АЙЛАЗі та допущені компанією Парагон до застосування методики рефракційної терапії в своїй практиці.

Підбір лінз

Правильний підбір нічних лінз потребує попередньої спеціальної діагностики.

Кожен пацієнт, якому призначено CRT, проходить повне офтальмологічне обстеження, а також ряд додаткових обстежень на спеціальному обладнанні – діагностичній станції ZYOPTIX 100, яка дає можливість вивчити всі індивідуальні особливості рогівки.

Дітям додатково проводиться цілий комплекс обстежень та вимірювань анатомічних структур ока, для того, щоб можна було об’єктивно судити про динаміку розвитку короткозорості, стані м’язового апарату ока, тенденціях розвитку захворювання, а також в подальшому оцінювати ефективність рефракційної терапії (стабілізацію короткозорості, розвиток резервів акомодації, зняття та профілактику спазму фокусуючих м’язів ока, нормалізацію фізіологічної роботи ока).

Після того, як лікар отримає результати обстежень, будуть обговорені питання можливості та доцільності призначення вам рефракційної терапії.

Підбір лінз – заняття кропітке та займає багато часу.

Пацієнту проводиться ряд тестів з лінзою, щоб оцінити правильність та адекватність підбору, а, значить прогнозувати ефективність її дії.

При підборі оцінюється три анатомічних параметра рогівки, для кожного з котрих пропонується чотири варіанти лінз. А це означає, що для кожного ока існує 12 теоретичних варіантів, з яких необхідно обрати оптимальний.

Ефективність роботи нічних лінз повністю залежить від коректності їх підбору та досвіду лікаря.

Лікарі медичного центру АЙЛАЗ пройшли спеціальну підготовку, мають найбільший досвід роботи в області ортокератології в Україні. Центр АЙЛАЗ акредитовано як науково-навчальний центр з навчання та сертифікації лікарів роботі з рефракційною терапією в європейському регіоні (Україна, Росія, Молдова, Греція, Румунія, Польща). 

Медичний центр АЙЛАЗ зареєстровано в Міжнародному реєстрі клінік, що займаються рефракційною терапією.

Після того, як лінзи будуть підібрані, наш персонал навчить Вас користуватись ними, вам будуть видані письмові рекомендації та всі необхідні додаткові приладдя для використання, зберігання та догляду за лінзами.

Лінзи мають річний термін використання.

Центр укладе з Вами юридичну угоду на весь цей термін. В цей період часу ви зможете в будь-який час звернутися до нашого центру для консультації та огляду.

Лінзи Paragon
Лінзи Paragon

Нічні лінзи Paragon 100. Корекція зору підвищеної зручності та безпеки

Успішність та безпека нічної корекції багато в чому залежить від якості лінз.

Якість лінз визначається матеріалом, з якого виготовлено лінзи, і точністю їх виготовлення.

В цьому відношенні лінзи Парагон мають безумовні переваги!!

Компанія Парагон першою в світі отримала міжнародні сертифікати якості (FDA та CE) – в 2002 р. на застосування нічних лінз і на сьогодні лишається компанією, що лідирує в цій області.

Лінзи Парагон виробляються з унікального газопроникного матеріалу пафлюфкону, який за правом вважається найякіснішим матеріалом для виробництва жорстких лінз.

Сучасний матеріал газопроникних лінз – це складний композит: який очищено флюоро-силіконо-акрилат. Кожен з матеріалів несе свою функцію.

Флюор – це додаткова міцність.

Силікон – киснепроникність, ступінь якої дуже залежить від присутності баластів в сполуці.

Компанія Парагон протягом майже 10 років займалася розробкою матеріалів з високим ступенем очистки силікону від баластів (при цьому тричі дослідження проводились в умовах невагомості на супутниках, Шаттл), створила та запатентувала матеріал пафлюфкон з оптимальним співвідношенням флюориту та високоочищеного силікону, досягши при цьому 100% кисневої проникності! Пафлюфкон, розроблено на основі мембранних технологій, містить мінімальну кількість вільного від баластів, затримуючого кисень силікону. За рахунок цього лінза дуже тонка та легка.

Сьогодні компанія Paragon – найбільший виробник матеріалу для газопроникних лінз. Більш ніж 50% всіх компаній, які випускають жорсткі лінзи, користуються саме матеріалом пафлюфкон компанії Paragon.

Висока проникність кисню та низький вміст вологи (менш 1%) значно знижує небезпеку забруднення лінз, так як ускладнює проникнення в них патогенної флори та значно полегшує механічне очищення. За статистикою, ризик розвитку мікробного кератиту при носінні газопроникних жорстких лінз в 4 рази менше, ніж при носінні м’яких контактних лінз (відповідно 0.01 та 0.039%) і в 20 разів менше, ніж при пролонгованому носінні м’яких контактних лінз.

Сучасні жорсткі газопроникні лінзи є найбільш безпечними з усіх контактних лінз, що застосовуються.

Площа покриття рогівки у газопроникної лінзи складає приблизно 50-65% від площі покриття м’якої контактної лінзи, яка повністю покриває лімб. Газопроникні лінзи, які покривають рогівку не повністю, забезпечують кращу безперервну циркуляцію та обмін сльози.

Великою перевагою ортокератологічних лінз є й те, що ефект їх повністю поворотний.

Всі перераховані переваги дозволили рекомендувати лінзи нічного носіння Paragon CRT 100 для дітей (FDA 2002 року). Це єдині ортокератологічні лінзи, які мають дозвіл для використання у дітей.

Показаннями до рефракційної терапії є:

 • міопія від -0.5 до -6.5 Діоптрій;
 • далекозорість від +0.5 до +3.0 Діоптрій;
 • прогресування короткозорості, так як викликає ефект уповільнення короткозорості;
 • амбліопія (ліниве око) та акомодаційна косоокість при далекозорості, так як розвиває зір і оптимізує роботу м’язового апарату ока;
 • професії, пов’язані з неможливістю користування окулярами та денними лінзами (пілоти, висотники, водолази);
 • особи, які займаються контактними видами спорту, водними та швидкісними видами спорту;
 • контингент до 19-21 року;
 • ті, кому в силу будь-яких причин не можна зробити ЛАСІК.

Протипоказання для рефракційної терапії:

 • будь-яка патологія рогівки (запалення, дистрофія);
 • запальні захворювання очей;
 • лагофтальм;
 • синдром сухого ока;
 • внутрішня патологія ока.

Історична довідка

Ортокератологія – це метод тимчасової корекції рефракції за допомогою спеціальних лінз. Вперше ефект «формування» рогівки було виявлено в 40-х роках ХХ століття, в 60-ті роки цей ефект було вивчено та з’явився термін – ортокератологія.

В кінці 70-х років поява жорстких газопроникних матеріалів значно підвищила безпечність контактних лінз і дало поштовх більш швидкому розвитку новому методу корекції зору. Таким чином, історія методу нараховує більш ніж 40 років.

Механізм роботи лінзи зворотної геометрії засновано на принципі сферизації (Д.Маунтфорд) і відомий як теорія «тиску стиснутого шару».

За рахунок складної конфігурації внутрішньої поверхні лінзи створюються мікрокапілярні сили сльози, які індукують дозовану та передбачувану зміну поверхневого профілю рогівки. Зміна топографії передньої поверхні рогівки та її товщини дозволяє змінити заломлюючу силу рогівки на величину, що розраховується.

Геометрія внутрішньої – активної поверхні лінзи – складають «ноу-хау» компаній-виробників.

Корекція зору у дітей

Нічні лінзи як метод корекції зору мають цілий ряд переваг для дітей.

В якості альтернативи корекції короткозорості та далекозорості у дітей сучасна офтальмологія пропонує новий метод – рефракційної терапії нічними лінзами Paragon CRT 100.

Рефракційна терапія (ортокератологічні нічні лінзи) може дуже допомогти дітям.

korrekciyazreniyaudetei2

Використання нічних лінз у дітей дозволяє вирішити дві задачі одночасно: оптичну – корекцію зору до 100% і лікувальну – стабілізувати рефракцію та зупинити прогресування короткозорості, зняти спазм акомодації та розвинути резерви акомодації (фокусуючої системи ока). У випадку корекції далекозорості знімається підвищена стомлюваність очей, розвивається зір за наявності амбліопії («лінивого ока»), усувається тенденція до косоокості.

Рефракційна терапія зупиняє розвиток короткозорості у дітей за рахунок ефективного та стійкого розвитку резервів акомодації та стабільної профілактики спазму акомодації.

Досі спроби боротися зі спазмом і розвивати резерви акомодації проводились за допомогою курсів апаратного лікування м’язів ока, періодичного проведення циклоплегій (розслаблення мускулатури ока шляхом закапування спеціальних очних крапель і призводить до розширення зіниць і погіршення зору зблизька на тривалий період часу). Ефект таких заходів тимчасовий, витрати часу та незручності – великі.

Рефракційна терапія розвиває зір, знімає втомлюваність і м’язову напругу у дітей з далекозорістю. За рахунок повної та адекватної корекції усувається необхідність підвищеної напруги фокусуючих м’язів очей, високий зір протягом усього дня (і в лінзах і без них) дає можливість розвивати зір і перешкоджати розвитку стану «лінивого ока». Умови фізіологічної роботи м’язів ока усуває причини розвитку косоокості у дітей з далекозорістю.

Користування нічними лінзами приносить стабільний ефект.

Адже око дитини тренується не 10 хвилин на день, а протягом всього дня працює в правильному режимі. При цьому дитина веде свій нормальний активний спосіб життя, а не витрачає час на відвідування лікарень і апаратного лікування.

Нічні лінзи мають ще низку переваг для дітей:

 • Рефракційна терапія (лінзи нічного носіння) позбавляє від всіх обмежень в період неспання, зв’язаних з носінням окулярів і звичайних контактних лінз.
 • Можна бігати, стрибати, плавати, терти очі та ін. Це дуже важливо саме для дітей, які звикли до активного способу життя, і не розуміють через свій вік, чим загрожує порушення правил носіння контактних лінз.
 • Діти, як правило, ночують вдома і знаходяться під контролем батьків, що гарантує своєчасне та правильне використання рефракційною терапією.
 • Нічні лінзи Paragon CRT 100 володіють 100% газопроникністю, так як виготовлені зі спеціального запатентованого матеріалу і тому не викликають кисневого голодування рогівки.
 • Знімаються психологічні дитячі проблеми, пов’язані з носінням окулярів.
 • Дітям та підліткам неможна робити лазерну корекцію зору до 18-20 років.

Батьківська енциклопедія здорового зору у дітей розповість більше на тему профілактики короткозорості у дітей.

Показання для рефракційної терапії

Кому показана рефракційна терапія (нічна корекція)?

Основне показання для нічної корекції – це прогресуюча короткозорість. Численні світові дослідження довели, що при використанні нічних лінз прогресія короткозорості значно сповільнюється,  а в більшості випадків і зупиняється.

Тому нічна корекція показана дітям з прогресуючою короткозорістю.

Саме лінзи Парагон є самим реальним шансом зупинити короткозорість у вашої дитини!

Для кого підходить рефракційна терапія?

 • для короткозорих людей з короткозорістю до -6.0Д і астигматизмом до -3.5Д;
 • для зростаючої дитини та підлітка;
 • для людей активного способу життя;
 • для людей, що займаються спортом;
 • для людей, які бажають зняти окуляри, але НЕ бажають робити операцію;
 • для людей, які відчувають дискомфорт від носіння м’яких контактних лінз, сухість очей і алергічні реакції;
 • для тих, кому неможливо виконати лазерну корекцію.

Лінзи Paragon CRT пройшли тривалі клінічні спостереження сертифіковані в 2002 році в США (FDA approval) і в країнах об’єднаної Європи (СЕ) як ефективний і безпечний метод корекції зору без вікових обмежень. Це єдині ортокератологічні лінзи, які отримали офіціальні рекомендації для дітей!

Як користуватися лінзами Парагон? (відео)

Як будь-яка контактна методика, лінзи для нічного носіння вимагають строгого дотримання правил гігієни, догляду та правильного одягання і зняття лінз.

Процес догляду за лінзами, їх одягання та знімання мають певний алгоритм. Виконуйте його для того, щоби ваші очі були здоровими, а зір – відмінним!

Інструкція з користування лінзами Paragon (день)

Інструкція з користування лінзами Paragon (ніч)

Ми створили анімаційний ролик, що пояснює правила користування лінзами.

Знання та виконання цих простих правил зроблять корекцію зору ортокератологічними лінзами Парагон комфортною і безпечною.

Хто здійснює рефракційну терапію
Авер’янова Оксана Сергіївна
 • Директорка медичного центру «АЙЛАЗ», лікарка-офтальмолог вищої категорії, кандидатка медичних наук;
 • досвід роботи – понад 30 років

Експерт у таких напрямках: ортокератологія, лікування патологіі рогівки, кератоконусу, реконструктивна хірургія, онкоофтальмологія, патологія сльозових шляхів, лікування глаукоми, лікування макулодистрофії, загальна та інструментальна діагностика, терапія захворювань очей.

Савинець Тетяна Володимирівна
 • Лікарка-офтальмолог вищої категорії;
 • досвід роботи – понад 30 років

Експерт у таких напрямках: ортокератологія, загальна та інструментальна діагностика, терапія хвороб очей, підбір склеральних лінз.

Поплавець Олена Володимирівна
 • Лазерний ретинальний хірург, лікарка-офтальмолог вищої категорії, дитячий офтальмолог;
 • досвід роботи – понад 20 років

Досвідчений фахівець у таких напрямках: лазерна хірургія сітківки, ортокератологія, загальна та інструментальна діагностика, терапія захворювань очей, підбір склеральних лінз.

Прохвачова Олена Станіславівна
 • Лікарка-офтальмолог вищої категорії;
 • досвід роботи – понад 20 років

Досвідчений фахівець у таких напрямках: ортокератологія, загальна та інструментальна діагностика, терапія хвороб очей, підбір склеральних лінз.

Бурдига Олена Миколаївна
 • Лазерний рефракційний хірург, дитячий офтальмолог, лікарка-офтальмолог вищої категорії;
 • досвід роботи – понад 20 років

Досвідчений фахівець у таких напрямках: лазерна корекція, лікування кератоконусу, діагностика та лікування косоокості, апаратне лікування, ортокератологія, загальна та інструментальна діагностика, терапія захворювань очей, підбір склеральних лінз.

Ковальов Андрій Андрійович
 • Лазерний рефракційний хірург, лікар-офтальмолог другої категорії;
 • досвід роботи – понад 10 років

Спеціалізується в таких напрямках: загальна та інструментальна діагностика, лазерна корекція, лікування кератоконусу, ортокератологія, підбір склеральних лінз.

Наразі мобілізований до лав ЗСУ.

Швиденко Олена Вікторівна
 • Лікарка-офтальмолог вищої категорії;
 • стаж роботи – понад 20 років

Досвідчений фахівець у таких напрямках: діагностика та лікування діабетичних захворювань очей, загальна й інструментальна діагностика, терапія захворювань очей, ортокератологія, підбір склеральних лінз.

Баланюк Олександра Олегівна
 • Лікарка-офтальмолог

Спеціалізується в таких напрямках: загальна та інструментальна діагностика, терапія очних хвороб, ортокератологія, підбір склеральних лінз.

Найбільш поширені питання про нічну корекцію зору
Чи всі можуть користуватись Рефракційною Терапією Рогівки Paragon CRT?

Рефракційна терапія ефективна для корекції короткозорості до (-)6,0 Д з астигматизмом до 3,5 Д. Вікових обмежень для застосування лінз Paragon CRT НЕМАЄ!

Чи можна за допомогою ортокератологічних лінз Парагон вилікувати короткозорість?

На сьогоднішній день, на жаль, нема способу лікування короткозорості, але рефракційна терапія нічними лінзами Парагон – це найбільш ефективний метод, який дозволяє в більшості випадків зупинити її розвиток. Саме тому в останнє десятиліття ортокератологія вважається самим ефективним способом стабілізації короткозорості і так популярна серед дітей!

Чи є ефект від Рефракційної Терапії Рогівки постійним?

НІ! Ефект тимчасовий. Якщо Ви припиняєте користуватися лінзами, Ваш зір повернеться до свого початкового стану за 72 години. Це дуже зручно, так як надає Вам свободу вибору: Ви можете повернутися до використання окулярів, м’яких контактних лінз або провести лазерну корекцію зору в любий момент!

Скільки років поспіль можна носити лінзи Paragon?

Лінзи Paragon CRT 100 завдяки їх 100% газопроникності є високо гігієнічними,  так як не викликають кисневого голодування рогівки. Розміри лінзи менше, ніж діаметр рогівки, і тому периферична частина рогівки не покривається лінзою. І сльозообмін, і газообмін при використанні нічних лінз оптимальні. Тому користуватися нічними лінзами Paragon CRT 100 можна багато років без будь-яких побічних результатів.

Які ускладнення можуть виникнути при користуванні Ортокератологічними лінзами?

Ускладнення при користуванні ортокератологічними лінзами рідкісні. Однак, як і при будь-якій контактній методиці (контактні лінзи),  при не дотриманні правил гігієни може виникнути інфекційне запалення. Ваш лікар проведе з Вами бесіду, як користуватись лінзами, і Ви отримаєте письмову детальну інструкцію.

Вартість нічної корекції зору
Лікування
Вартість
Рефракційна терапія Paragon CRT 100: лікувальна програма на один рік Без витратних матеріалів, стерилізації та медикаментів
3500 грн.
Рефракційна терапія Paragon CRT 100: без контракту Одна лінза
6500 грн.
Рефракційна терапія Paragon CRT 100: без контракту, індивідуальне замовлення лінз Одна лінза.
7200 грн.
Рефракційна терапія Paragon CRT 100: доплата за замовну лінзу Одна лінза
700 грн.
Кастомізована ортокератологічна лінза DRL Одне око
7400 грн.
Маніпулятор для лінз
420 грн.
Ультразвуковий стерилізатор
2600 грн.
Контейнер для лінз
40 грн.

Діють знижки за дисконтними картками.
Важлива юридична інформація: ознайомитися.

Записатися на прийом
Послуга (за бажанням)
Лікар (за бажанням)
Вам відправлений СМС з кодом підтвердження запису на прийом