044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Підписка на новини

Запитання до спеціаліста

Публікації фахівців

Поплавець Олена Володимирівна
Поплавець Олена Володимирівна

Що робити під час війни, якщо у вас діабетичні ускладнення очей? - 08.04.2022

Сьогодні, в тяжкий для всієї України час, багато з наших пацієнтів опинилися в складній життєвій ситуації.

Першочергово для всіх нас стоїть питання життя та безпеки.

Всі знаходяться в хронічному стресі, що викликає порушення сну, підвищення артеріального тиску, декомпенсацію хронічних захворювань, таких, наприклад, як цукровий діабет.

Багато пацієнтів опиняються наодинці зі своїми проблемами.

Дуже часто неможливо зв’язатися з лікарем та отримати відповідну допомогу. В такому випадку, перш за все, треба зберігати спокій, жорстко дотримуватися медикаментозної терапії, приймання гіпотензивних і гіпоглікемічних препаратів.

Очними ускладненнями цукрового діабету є діабетична ретинопатія (ДРП) і діабетичний макулярний набряк (ДМН).

Зазвичай такі пацієнти знаходяться під наглядом лікаря-офтальмолога та отримують регулярне відповідне лікування, але в умовах війни це не завжди можливо.

Якщо ви не знаєте, що робити, куди звернутися, то є кілька порад. 

Перш за все, не панікуйте. Пацієнти з компенсованим цукровим діабетом, непроліферативною ДРП специфічного лікування не потребують. Можна обмежитись прийманням медичних препаратів (Армадин-лонг по 500 мг 1 раз на день, Тризипин-лонг по 500 мг 1 раз на день, та вітамінотерапія). 

Пацієнти з тяжким ступенем діабетичної ретинопатії, які отримували специфічне лікування (лазерне, анти-VEGF) та не мають змоги його продовжувати за нинішніх обставин, також можуть медикаментозно підтримувати свій стан (Офтаксантин по 1 табл. 2 рази на день + Трайкор 145 по 1 табл. раз на день, Армадин-лонг, Тризипин).

Ще одним ускладненням цукрового діабету, який призводить до зниження зору, є діабетичний макулярний набряк (ДМН). Деякі пацієнти вже лікувались від нього раніше, а у когось захворювання може трапитися вперше. Самостійно можливо виявити зміни в макулярній ділянці, використовуючи звичайний аркуш у клітинку. Якщо ви дивитесь і бачите рівні лінії, немає приводу для турбування. Якщо є викривлення, плями, випадіння в полі зору, то це може свідчити про розвиток ДМН. Панікувати не треба. Перш за все, треба виміряти артеріальний тиск, рівень цукру в крові. В домашніх умовах можна випити сечогінний препарат (Діакарб 0,25 по 1 табл. 2 рази на день 3 дні + Аспаркам по 1 табл. 3 рази на день), заспокійливе (Валер’яна, Ново-пасит тощо), Армадин, Тризипин в таблетках, для закапування – Дорзоламід 2 рази на день. 

Якщо на фоні лікування симптоми не зникають, знайдіть можливість звернутися до лікаря-офтальмолога для визначення подальшої тактики лікування.

Клініка «АЙЛАЗ» постійно працює для вас. Ми готові допомогти у лікуванні діабетичних захворювань очей.

Розклад роботи: робочі дні – понеділок, середа, п’ятниця, з 9.00 до 16.00, запис через реєстратуру за номером тел. 044 364 10 01. Телефонуйте!

фільтр за автором:
Поплавець Олена Володимирівна
Поплавець Олена Володимирівна

Амбліопія – синдром лінивого ока - 07.02.2022

Рабок Тетяна Миколаївна
Рабок Тетяна Миколаївна

Водіння у нічний час: поради та рекомендації - 19.01.2022

Савинець Тетяна Володимирівна
Савинець Тетяна Володимирівна

Нічний режим у телефоні: чи врятує він ваші очі? - 02.12.2021

Ковальов Андрій Андрійович
Ковальов Андрій Андрійович

Феєрверки: будьте обережні! - 01.12.2021

Цаберяба Ганна Володимирівна
Цаберяба Ганна Володимирівна

Що таке мейбомієві залози? - 03.11.2021

1 2 ... 32