044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Підписка на новини

Запитання до спеціаліста

Як вберегти очі під час роботи на дачі?

Не дивлячись на погоду, дачний сезон залишається без змін і присутній у житті майже кожної людини. Але пам’ятайте, що обробка дерев і зачистка ділянки від бур'янів можуть зашкодити вашому зору, а звичайна робота на дачі здатна закінчитися опіком ока.

Так, якщо в око потрапив сок чистотілу, це порівнюється з хімічним опіком. Такі ж наслідки можна отримати, якщо розчин для обробки дерев потрапить в очі. В такому випадку рекомендується відтягнути верхнє повіко та акуратно зібрати залишки розчину, тому що він може бути не тільки на слизовій оболонці, але і на шкірі. А потім вже промити око під проточною водою, але не менше 15 хвилин, щоб змити залишки хімікатів.

Поради офтальмолога для тих, хто перебуває на дачі:

  • око почервоніло та слезоточить? Потрібно терміново звернутися до лікаря, інакше наслідки можуть найсерйознішими – від більма до втрати зору;
  • травмували око гілкою? Відмити бруд допоможуть кип'ячена вода або антисептик. Добре підійде хлоргексидин. Наступний крок – протизапальні очні краплі. Якщо очі болять і сильно сльозяться – терміново зверніться до лікаря-офтальмолога;
  • в око залетіла маленька комаха? Попросіть допомоги у родичів або друзів. Чистими руками слід відтягнути верхнє або нижнє повіко, в залежності від того, куди потрапила мошка, та акуратно ватною паличкою дістати її. В жодному разі не варто терти око – це може спричинити ще більше подразнення слизової оболонки. Не вийшло дістати – терміново зверніться до лікаря.

Необхідно берегти очі під окулярами або захисними масками під час роботи в саду. Піклуйтеся про свої очі навіть під час відпочинку або хатньої роботи – для всього іншого у вас є «АЙЛАЗ».