- Про «АЙЛАЗ»
-
Методи лікування
Лазерна корекція Лікування катаракти Лікування короткозорості Ортокератологія (нічні лінзи Precilens, Paragon) Корекція астигматизму Лікування глаукоми Внутрішньоочні (факічні) контактні лінзи Лікування захворювань сітківки Лікування кератоконусу Лікування кератитів Лікування косоокості Лікування сухого ока IPL Контактні лінзи Апаратні методи лікування зору Оптика
- Хвороби очей
- Запитання та відгуки
- Контакти
- Головна »
- Про «АЙЛАЗ» »
- Публікації фахівців »
- Савинець Тетяна Володимирівна: публікації »
- Блефарит, який можна переплутати з вірусом
Блефарит, який можна переплутати з вірусом
Нещодавно ми випустили відео про те, які симптоми, пов'язані з очима, виникають при захворюванні вірусом. Зокрема, ми говорили про коронавірус.
Симптоми такого захворювання, як блефарит, починаються з почервоніння і болю очей, як і при вірусі. Однак, наростання симптоматики супроводжується значним запаленням країв повік. Запальний процес, розпочавшись на повіках, може не проникнути в око, що призводить до помилково висновку про несерйозність патології. Проте, тривалий інфекційний вплив на орган зору викликає різні ускладнення.
Патологія може виникнути в будь-якому віці.
Види блефариту:
- переднекрайовий – зона ураження – передній край повік;
- заднекрайовий – зона ураження – мейбоміевие (сальні) залози;
- ангулярних (кутовий) – зона ураження – куточки очей.
Залежно від клінічних проявів розрізняють:
- простий блефарит
Виявляється в почервонінні країв повік, прискореному миготіння, свербінні.
- лускатий блефарит
У підставі вій з'являються лусочки, щільно пов'язані зі шкірою. При їх видаленні цілісність покривів не порушується. По краях повік також є жирні скоринки жовтого відтінку – підсохлі виділення залоз Цейса. Поступово лускатий блефарит може порушити нормальне прилягання повіка до очних яблуку, спровокувати сльозотечу, привести до екзематозним змін шкірних покривів.
- виразковий блефарит
Його викликає стафілококова інфекція в фолікулах вій. З'являється гнійне запалення, яке потім переходить в виразки. Часто ця форма захворювання супроводжується випадання вій і призводить до мадарозу (повного їх відсутності). Також виразковий блефарит нерідко поєднується з кон'юнктивітом. Відзначається різью в очах і свербіжжю.
- демодекозний блефарит
Обумовлюється появою кліщів в мейбомієвих залозах і війкових фолікулах.
- алергічний блефарит
Поєднується з алергічним ураженням слизових по всьому тілу. Таку реакцію організму можуть призводити до утворення пилу, лікарські препарати, пилок квітучих рослин, частинки шкіри тварин, побутова хімія. Супроводжується обільними слізістими виділеннями.
- вугрової блефарит
Супроводжується рожевим вуграми. З'являються дрібні сірувато-червоні вузлики, що переходять в гнійнички.
Причини виникнення блефариту:
- гіперсекреція сальних залоз;
- відсутність гігієни очей;
- дисфункція мейбомієвих залоз;
- демодекоз;
- гнійна стафілококова інфекція;
- люетіческіе, грибкові, лепрозні, паразитарні та інші види інфекцій;
- дія алергенів;
- аномалії рефракції ока (міопія, гіперметропія, пресбіопія, астигматизм)
- хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту;
- порушення обміну речовин;
- авітамінози.
Діагностика та лікування
Для діагностики патології необхідна консультація кваліфікованого офтальмолога із застосуванням щілинної лампи. З коренів вій і кон'юнктиви береться зіскрібка для лабораторного дослідження, іноді необхідно зробити алергопроби.
У клініці «АЙЛАЗ» є власна лабораторія, тому пацієнтам не треба шукати, де це зробити.
Лікування передбачає санацію хронічних осередків інфекцій, створення сприятливих гігієнічних умов роботи, правильне харчування, усунення алергії, корекцію рефракції, а також заходи щодо підвищення опірності організму, зміцненню імунітету.
Будьте уважні до свого здоров'я. Вчасно звертайтеся до фахівців, пам'ятайте, в лікуванні будь-якого захворювання важливим фактором успішного результату є час.
Залишити відгук про клініку «АЙЛАЗ» , 05.09.2021 18:19:00
Шановні пацієнти! Ви можете залишити відгук про ваше відвідування клініки «АЙЛАЗ» і про роботу наших фахівців.