044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Підписка на новини

Запитання до спеціаліста

Сканування кришталика ока може передбачити діабет 2 типу

Аналіз рівня аутофлюоресценції у кришталику ока людини може показати, чи є у пацієнта діабет другого типу та чи порушена толерантність до глюкози. Дослідження було представлене на щорічній зустрічі Європейської асоціації з вивчення цукрового діабету (EASD) у Барселоні.

Раннє прогнозування розвитку діабету і переддіабетних станів вкрай важливо, оскільки ця хвороба на ранніх стадіях проходить безсимптомно, а перші стадії часто не діагностуються. Раніше дослідження показали, що між початком діабету другого типу та діагностикою може пройти до десяти років, тому більш раннє виявлення й своєчасне втручання може допомогти запобігти ускладненням.

Нова робота вчених з Ексетерського університету показує, що вимірювання рівня аутофлюоресценції в кришталику ока дозволяє прогнозувати, у кого в майбутньому розвиватиметься цукровий діабет другого типу та переддіабетні стани, спричинені порушенням толерантності до глюкози.

У дослідженні брали участь 20 осіб із цукровим діабетом другого типу, 20 осіб із переддіабетним станом і 20 здорових людей. Всі випробувані були приблизно одного віку та пройшли комплексне медичне та неврологічне обстеження, включаючи вимірювання аутофлюоресценції кришталика за допомогою біомікроскопа. Цей прилад неінвазивно фокусує пучок синього світла на кришталику та вимірює автофлуоресценцію у відбитому зеленому світлі, що забезпечує вимірювання рівня кінцевих продуктів глікування – речовин, підвищений рівень яких пов’язаний із ризиком діабету та інших серйозних захворювань.

У ході дослідження виявилося значне збільшення рівнів аутофлюоресценції в очах людей із цукровим діабетом другого типу. Те саме було помічено й у людей з переддіабетом. Це означає, що такий спосіб діагностики може стати надійним маркером виявлення ранніх стадій хвороби.

Ми дуже пишаємося тим, як прогресують дослідження у сфері офтальмології, у сфері лікування захворювань сітківки при діабеті, та тим, як кропітка праця наших колег дозволяє допомагати пацієнтам по всьому світу набагато швидше та ефективніше.