044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Підписка на новини

Запитання до спеціаліста

ВСД? Причини проблем із зором

При вегето-судинній дистонії (ВСД) спостерігається зміна тонусу кровоносних судин, що призводить до порушення зору, зниження його гостроти. Цей факт не лякає людину, яка страждає на ВСД, оскільки зір знижується поступово. Але є випадки, коли напад втрати зору настає різко, внаслідок цього виникає паніка та нерозуміння ситуації. Людина при ВСД, зіткнувшись з гострою втратою зору, може піддатися панічним атакам і стресу. Щоб уникнути таких наслідків і не допустити повної втрати зору в майбутньому, необхідно розібратися з причинами недуги, походженням і методами, що допоможуть запобігти порушенню.

Прояви порушення зору при ВСД

Порушення в роботі зорової системи дещо відрізняється від вже звичних симптомів. Часто дистонію супроводжують неприємні відчуття в області серця і частий головний біль, що має яскраво виражений характер. Зір погіршується поступово і не відразу можна визначити причину таких змін. Під час нападів людина не відчуває больових відчуттів, зір знижується через помутніння в очах, розмитість зображення. Воно може бути незначним і короткочасним, але буває й істотним з повною втратою зору. Тому, для запобігання подібних ситуацій і захисту зору, необхідно своєчасно проходити обстеження в клініці та при перших же тривожних сигналах організму звертатися за кваліфікованою допомогою до фахівця.

Існує безліч чинників, що провокують спотворення зору, розглянемо кожен із них окремо.

  • Дефіцит життєво необхідних складових їжі

При недотриманні правил правильного харчування або порушення надходження поживних речовин в мозок розвивається порушення зору. Сітківка очей і головний мозок недоотримують необхідні вітаміни та мікроелементи, що забезпечують нормальне функціонування, оперативну доставку й обробку інформації від органів зору до ЦНС. Внаслідок дефіциту кальцію, антистресової речовини – магнію і фосфору в організмі система зору не функціонує належним чином.

  • Погане забезпечення зорових органів кров'ю

Коли очі, провідні шляхи та півкулі мозку недостатньо забезпечені кров'ю, візуальне сприйняття навколишнього середовища може значно спотворюватися. Це цілком можливо при ВСД, оскільки страждає кровоносна система, і капіляри можуть помітно звужуватись.

  • Негативні думки

Панічний стан, тривога та страх заважають нормальному функціонуванню ЦНС. Внаслідок зайнятості головного мозку переробкою негативних думок і несвідомих страхів, зачіпається зорова система. Інформація ззовні, що надходить в зорові нерви, свідомість не сприймає. У цей період всі фарби не яскраві, зображення не чіткі, слова тихі тощо. Мозок сприймає та обробляє тільки тривожні думки, що заважають думати та бачити щось інше, втрачається сенс існування. Така реакція може бути властива і для здорової людини, але для хворого на ВСД вона особливо згубно відбивається на очах. Після вирішення життєвих проблем і балансування нервової системи всі функції повернуться.

Симптоматика

ВСД і зір тісно пов’язані між собою, але не кожна людина може відразу зорієнтуватися, що зір страждає саме через дистонію. Адже зорові порушення не виражаються досить яскраво, як мігрені та оніміння кінцівок при ВСД. Цей симптом можна сплутати і з рядом інших хвороб.

Потемніння в очах – основна ознака при розвитку вегето-судинної дистонії. З перебігом хвороби у хворого виникають скачки тиску, саме тому людину постійно супроводжують запаморочення, помутніння та втрата свідомості. У людей з такими проявами ЦНС працює в посиленому режимі через постійний ризик відключення систем функціонування. Результатом є перепади артеріального та внутрішньочерепного тиску, що позначаються ще й на очному тиску.

Потемніння в очах – це попередник втрати свідомості й часто супроводжує людей, хворих на вегетосудинні розлади. Тільки досвічений фахівець допоможе впоратися з подібними проявами, щоб вони не завдавали неприємностей і не заважали повноцінному життю людини.

Крім потемніння в очах, людина, що страждає від ВСД, може відчувати таку симптоматику:

  • спалахи світла. Цей симптом проявляється при різкій зміні положення тіла, або при переході з одного типу освітлення в інший – більш яскравий або навпаки. Буває, що об'єкт перед собою можна побачити чітко, а ось фон навколо просто розпливається на очах;
  • больові відчуття. Може виникати постійний ниючий або періодичний раптовий біль в очах. Прямі лінії можуть бути вигнутими, ламаними. Людина не бачить чіткого зображення перед собою.

Що робити при потемнінні в очах?

Перше, що потрібно зробити в даній ситуації – не піддаватися страху, адже він буде тільки заважати. Звичайно, неможливо відразу діагностувати погіршення зору саме через ВСД, для цього повинні бути проведені лабораторні дослідження, і висновок зробить лікар. Але, якщо ви вже маєте чітко засвідчений лікарем діагноз і стикалися з такими нападами або знаєте про можливу схильність до таких проявів, важливо розуміти, що вони не виявляються безпричинно.

Кращим варіантом для людини, що страждає на дистонію, буде попередження подібних проявів і профілактика ускладнень проблем із зором, яка полягає в тому, щоб оволодіти собою та уберегти себе від стресу і можливих навантажень на ЦНС. Не потрібно боятися такого порушення в роботі зорової системи, як помутніння в очах, адже потемніння – лише симптом і він не доставить болю або загрози здоров'ю, але може стати причиною подальших ускладнень. Серйозні проблеми із зором можуть проявитися навіть через роки, адже якщо організм вже сигналізує про якісь неполадки в роботі однієї з систем, це означає, що центральний орган – головний мозок – недоотримує поживних речовин через ВСД.

Перші ж сигнали повинні спонукати людину на відвідування лікаря, який і дасть адекватну оцінку в роботі зорової системи!