- Про «АЙЛАЗ»
-
Методи лікування
Лазерна корекція Лікування катаракти Лікування короткозорості Ортокератологія (нічні лінзи Precilens, Paragon) Корекція астигматизму Лікування глаукоми Внутрішньоочні (факічні) контактні лінзи Лікування захворювань сітківки Лікування кератоконусу Лікування кератитів Лікування косоокості Лікування сухого ока IPL Контактні лінзи Апаратні методи лікування зору Оптика
- Хвороби очей
- Запитання та відгуки
- Контакти
- Головна »
- Про «АЙЛАЗ» »
- Публікації фахівців »
- Поплавець Олена Володимирівна: публікації »
- Що робити під час війни, якщо у вас діабетичні ...
Що робити під час війни, якщо у вас діабетичні ускладнення очей?
Сьогодні, в тяжкий для всієї України час, багато з наших пацієнтів опинилися в складній життєвій ситуації.
Першочергово для всіх нас стоїть питання життя та безпеки.
Всі знаходяться в хронічному стресі, що викликає порушення сну, підвищення артеріального тиску, декомпенсацію хронічних захворювань, таких, наприклад, як цукровий діабет.
Багато пацієнтів опиняються наодинці зі своїми проблемами.
Дуже часто неможливо зв’язатися з лікарем та отримати відповідну допомогу. В такому випадку, перш за все, треба зберігати спокій, жорстко дотримуватися медикаментозної терапії, приймання гіпотензивних і гіпоглікемічних препаратів.
Очними ускладненнями цукрового діабету є діабетична ретинопатія (ДРП) і діабетичний макулярний набряк (ДМН).
Зазвичай такі пацієнти знаходяться під наглядом лікаря-офтальмолога та отримують регулярне відповідне лікування, але в умовах війни це не завжди можливо.
Якщо ви не знаєте, що робити, куди звернутися, то є кілька порад.
Перш за все, не панікуйте. Пацієнти з компенсованим цукровим діабетом, непроліферативною ДРП специфічного лікування не потребують. Можна обмежитись прийманням медичних препаратів (Армадин-лонг по 500 мг 1 раз на день, Тризипин-лонг по 500 мг 1 раз на день, та вітамінотерапія).
Пацієнти з тяжким ступенем діабетичної ретинопатії, які отримували специфічне лікування (лазерне, анти-VEGF) та не мають змоги його продовжувати за нинішніх обставин, також можуть медикаментозно підтримувати свій стан (Офтаксантин по 1 табл. 2 рази на день + Трайкор 145 по 1 табл. раз на день, Армадин-лонг, Тризипин).
Ще одним ускладненням цукрового діабету, який призводить до зниження зору, є діабетичний макулярний набряк (ДМН). Деякі пацієнти вже лікувались від нього раніше, а у когось захворювання може трапитися вперше. Самостійно можливо виявити зміни в макулярній ділянці, використовуючи звичайний аркуш у клітинку. Якщо ви дивитесь і бачите рівні лінії, немає приводу для турбування. Якщо є викривлення, плями, випадіння в полі зору, то це може свідчити про розвиток ДМН. Панікувати не треба. Перш за все, треба виміряти артеріальний тиск, рівень цукру в крові. В домашніх умовах можна випити сечогінний препарат (Діакарб 0,25 по 1 табл. 2 рази на день 3 дні + Аспаркам по 1 табл. 3 рази на день), заспокійливе (Валер’яна, Ново-пасит тощо), Армадин, Тризипин в таблетках, для закапування – Дорзоламід 2 рази на день.
Якщо на фоні лікування симптоми не зникають, знайдіть можливість звернутися до лікаря-офтальмолога для визначення подальшої тактики лікування.
Клініка «АЙЛАЗ» постійно працює для вас. Ми готові допомогти у лікуванні діабетичних захворювань очей.
Розклад роботи: робочі дні – понеділок, середа, п’ятниця, з 9.00 до 16.00, запис через реєстратуру за номером тел. 044 364 10 01. Телефонуйте!
Залишити відгук про клініку «АЙЛАЗ» , 05.09.2021 18:19:00
Шановні пацієнти! Ви можете залишити відгук про ваше відвідування клініки «АЙЛАЗ» і про роботу наших фахівців.