044 364 10 01

Телефонуйте нам!

Телефонуйте нам! гаряча лінія

044 364 10 01
Ми лікуємо
Підписка на новини

Запитання до спеціаліста

Що потрібно знати після діагностики діабетичної ретинопатії?

Перший крок до захисту вашого зору – це розуміння захворювання. Прочитайте про діабетичну ретинопатію й ви будете здивовані тим, як діабет впливає на ваш звичайний догляд за очима. Запишіть всі питання, які у вас виникли, щоб задати їх лікарю під час наступного візиту. На деякі з них ми відповімо у цьому матеріалі.

1. Чому мені потрібно так часто робити повторні огляди?

Раннє лікування може запобігти серйозній втраті зору у 90% людей з діабетичною ретинопатією. Але раннє лікування можливе лише за умови, що ви будете пильними та регулярно перевірятимете свої очі.

Чим довше ви хворієте на діабет, тим більшим є ризик виникнення проблем із зором. Ось чому важливо дотримуватися графіка перевірок, рекомендованого вашим офтальмологом. Але якщо ви помітили якісь зміни у вашому зорі, наприклад, ви бачите більше плавучих точкових помутнінь, розмитість, темні плями або тьмяні кольори, не чекайте наступного візиту до офтальмолога – негайно зверніться до свого лікаря.

2. Мій зір начебто нормальний. Як у мене може бути таке серйозне захворювання?

У вас може бути діабетична ретинопатія, навіть якщо ви не помітили змін у своєму зорі. Цей стан розвивається, коли рівень цукру в крові залишається високим протягом тривалого часу й починає пошкоджувати клітини в задній частині ока, відомій як сітківка.

Діабетична ретинопатія може почати пошкоджувати сітківку ще до того, як ви помітите зміни в зорі, саме тому вам потрібно регулярно відвідувати офтальмолога. Іноді ви можете не помічати, що ваш зір погіршується, тому що ваше здорове око допомагає вам бачити.

3. Чи можу я повернути зір, втрачений через діабетичну ретинопатію?

Найкращий спосіб запобігти втраті зору – контролювати рівень цукру в крові, артеріального тиску та холестерину. Це означає, що потрібно правильно харчуватися, підтримувати здорову вагу, регулярно займатися фізичними вправами, приймати ліки від діабету за призначенням лікаря та кинути палити.

Тривале покращення рівня цукру в крові, артеріального тиску та холестерину потенційно може навіть відновити частину зору, що ви втратили через хворобу. Такі зміни у способі життя корисні не лише для очей, але й для серця, мозку, нирок і здоров’я в цілому.

4. Як діабетична ретинопатія пошкоджує око?

На ранніх стадіях крихітні кровоносні судини сітківки можуть пропускати кров або інші рідини та починають набрякати (утворюючи макулярний набряк).

На більш запущених стадіях захворювання нові тендітні кровоносні судини можуть розростатися в сітківці та кровоточити в прозорий гель між кришталиком і сітківкою (склоподібне тіло). Це може призвести до того, що людина бачитимете «мушки» або, якщо кровотеча буде сильною, вона може повністю затуманити її зір.

На останній стадії діабетичної ретинопатії аномальні кровоносні судини можуть спричинити розвиток рубцевої тканини, що може відтягнути сітківку від задньої частини ока (відшарування сітківки).

5. Наскільки ефективні методи лікування діабетичної ретинопатії?

Сучасні методи лікування діабетичної ретинопатії ефективні як ніколи. Існують методи лікування, які дозволяють сповільнити або навіть повернути назад втрачений зір, і ваш офтальмолог запропонує найкраще лікування, що відповідає вашим конкретним потребам.

При макулярному набряку ліки проти чинників росту судин (VEGF) можуть зменшити набряк сітківки й допомогти зберегти чи покращити зір. Таке лікування проводиться у вигляді внутрішньоочних ін’єкцій.

Інший варіант – стероїдні ліки, що також вводяться у вигляді внутрішньоочних ін’єкцій, щоб зменшити набряк сітківки. Ваш лікар скаже вам, скільки ін’єкцій вам потрібно протягом певного часу.

Аномальний ріст кровоносних судин також можна лікувати за допомогою ін’єкцій анти-VEGF препаратів або лазерної хірургії для закриття судин, що протікають. У більш серйозних випадках може знадобитися операція під назвою вітректомія, щоб видалити кров і рубцеву тканину із задньої частини ока, аби світло знову могло правильно фокусуватися на сітківці.

6. Інєкції в очі це звучить неприємно. Як хтось наважується на них піти?

Думка про голку в оці може здатися жахливою, але це не так страшно, як ви думаєте. Уколи зазвичай швидкі та безболісні, й вони чудово захищають ваш зір. Спочатку ваше око німіє та ви, як правило, не бачите голки. Сама ін’єкція триває лише кілька секунд. Після неї ви можете відчути невеликий біль або легке тимчасове печіння.

7. Як зміниться моє життя, якщо я втрачу зір через діабетичну ретинопатію?

Навіть якщо ви втратили частину зору через діабетичну ретинопатію, ви все одно можете жити повноцінним життям. Ваш офтальмолог може направити вас до спеціаліста зі слабкого зору, готового допомогти вам знайти інструменти та стратегії, що знадобляться у максимально ефективному використанні зору, який є у вас зараз. Ми не залишаємо пацієнтів, яким би зір в них не був! Спеціалісти клініки «АЙЛАЗ» знають, як працювати з різними категоріями пацієнтів і зробити ваше життя комфортним навіть тоді, коли, здається, надії вже нема. Не здавайтеся та не соромтеся звертатися за допомогою у лікуванні діабетичної ретинопатії!