- Про «АЙЛАЗ»
-
Методи лікування
Лазерна корекція Лікування катаракти Лікування короткозорості Ортокератологія (нічні лінзи Precilens, Paragon) Корекція астигматизму Лікування глаукоми Внутрішньоочні (факічні) контактні лінзи Лікування захворювань сітківки Лікування кератоконусу Лікування кератитів Лікування косоокості Лікування сухого ока IPL Контактні лінзи Апаратні методи лікування зору Оптика
- Хвороби очей
- Запитання та відгуки
- Контакти
- Головна »
- Про «АЙЛАЗ» »
- Публікації фахівців »
- Бурдига Олена Миколаївна: публікації »
- Чи варто хвилюватися через синє світло, що випр...
Чи варто хвилюватися через синє світло, що випромінюють екрани гаджетів?
Коли потрібно непокоїтися, а коли – ні?
Під час тривалого використання комп’ютера, смартфона чи планшета ми піддаємося впливу синього світла. У ЗМІ можна зустріти застереження, що воно може погіршити зір або навіть викликати сліпоту. Однак наукові дослідження не підтверджують, що синє світло від екранів має шкідливий вплив на очі.
Випромінювання, яке виділяють комп’ютери, не спричиняє захворювань очей. Дослідження, опубліковане Національною медичною бібліотекою, не виявило вимірюваного UVA- чи UVB-випромінювання (що є найшкідливішим для очей) від екранів. Це означає, що екрани електронних пристроїв не виділяють ультрафіолетового випромінювання, яке може бути небезпечним для здоров’я.
Тож чому очі втомлюються під час роботи за комп’ютером?
Якщо після тривалого використання екранів ви відчуваєте біль в очах, найімовірніше, це цифрове напруження зору. Воно виникає тому, що ми рідше моргаємо, коли дивимося на екран. Це спричиняє сухість і напруження очей. Вплив на зір зумовлений тим, як ми використовуємо екрани, а не тим, що саме виходить від них.
Щоб зменшити напругу на очі, спробуйте такі поради:
- частіше моргайте! Зазвичай ми моргаємо 15 разів на хвилину, тоді як під час використання гаджетів ця частота зменшується до 5-7 разів. Моргання дозволяє очам отримати потрібну вологу, тому постійно нагадуйте собі про це;
- перерви за методом 20-20-20. Кожні 20 хвилин дивіться на об’єкт, що знаходиться на відстані 6 м (20 футів), і фокусуйте погляд на ньому щонайменше 20 секунд;
- використовуйте зволожувальні краплі. У сухих приміщеннях допоможе також зволожувач повітря;
- налаштуйте освітлення та контраст на екрані. Зменшення яскравості екрана та використання фільтрів може зменшити навантаження на очі;
- правильне розташування екрана. Тримайте екран на відстані витягнутої руки та трішки нижче рівня очей;
- носіть окуляри замість контактних лінз. Це допоможе вашим очам відпочити.
Зазвичай симптоми, спричинені використанням комп’ютера, тимчасові та зникають після того, як ви припиняєте роботу з екраном. Якщо ж ви продовжуєте відчувати ці проблеми, зверніться до офтальмолога.
Чи потрібно носити окуляри, що блокують синє світло?
На сьогодні немає наукових доказів, що окуляри з фільтром від синього світла зменшують напругу очей або захищають їх. Тому питання, чи шкідливе синє світло для очей, наразі залишається без однозначної відповіді.
А як же синє світло впливає на сон?
Синє світло впливає на наш біологічний ритм. Вдень воно допомагає організму залишатися активним, а ось ввечері, коли ми дивимося в екран, пригнічує вироблення мелатоніну – гормону сну. Це порушує наші біоритми, тому заснути стає складніше. Недолік сну призводить до втоми та погіршення когнітивних функцій.
Щоб уникнути проблем зі сном, слід:
- зменшити час перед екраном за 2-3 години до сну;
- включити нічний режим на пристроях. Цей режим знижує яскравість синього світла, роблячи екран м’якшим для очей.
Нічний режим допомагає:
- зменшити навантаження на очі в темряві;
- знизити контраст між екраном і навколишнім освітленням;
- легше засинати, оскільки зменшується вплив на біологічні ритми.
Захищайте свої очі та здоров’я, правильно використовуючи технології!
Залишити відгук про клініку «АЙЛАЗ» , 05.09.2021 18:19:00
Шановні пацієнти! Ви можете залишити відгук про ваше відвідування клініки «АЙЛАЗ» і про роботу наших фахівців.