- Про «АЙЛАЗ»
-
Методи лікування
Лазерна корекція Лікування катаракти Лікування короткозорості Ортокератологія (нічні лінзи Precilens, Paragon) Корекція астигматизму Лікування глаукоми Внутрішньоочні (факічні) контактні лінзи Лікування захворювань сітківки Лікування кератоконусу Лікування кератитів Лікування косоокості Лікування сухого ока IPL Контактні лінзи Апаратні методи лікування зору Оптика
- Хвороби очей
- Запитання та відгуки
- Контакти
- Головна »
- Про «АЙЛАЗ» »
- Публікації фахівців »
- Бондаренко Ольга Володимирівна: публікації »
- Нові перспективи в лікуванні цукрового діабету
Нові перспективи в лікуванні цукрового діабету
Самими поширеними ускладненнями цукрового діабету є ураження сітківки ока (діабетична ретинопатія) та порушення функції нирок (діабетична нефропатія). В найближчі роки захворюваність населення на цукровий діабет вийде на рівень світової епідемії.
«Коли хворієш на діабет, слід стежити за глюкозою у крові. Медики вважають, що робити це потрібно чотири рази на день. У принципі, контролювати рівень цукру в крові – це завдання підшлункової залози. Якщо ця остання – в порядку, вона постійно регулює секрецію гормону “інсулін”. Але ця рівновага може бути порушена, якщо клітини підшлункової залози (так звані бета-клітини) не функціонують як слід. У цьому випадку йдеться про діабет типу 1 чи 2.
Діабет типу 1 – це аутоімунне захворювання, коли імунна система атакує бета-клітини. Ці клітини відмирають, що призводить до відсутності інсуліну в пацієнта. У випадку діабету типу 2 бета-клітини залишаються присутніми у підшлунковій залозі, проте зле функціонують: таким чином, вони є, але не виробляють достатньої кількості інсуліну», – розповідає діабетолог Міріам Кноп з Брюссельського університету.
Протягом 30 років дослідники в цілому світі намагалися – без особливого успіху – виробляти ці клітини в лабораторії, аби дослідити їх і зрозуміти, як вони функціонують.
Нарешті це стало можливим – завдяки наполегливості та сміливості групи паризьких дослідників під керівництвом професора Шарфманна.
«Нам вдалося створити людські бета-клітини. Ці клітини містять і виробляють інсулін», - зазначає Рафаель Шарфманн. Але як саме цим дослідникам вдалося створити людські клітини?
«Нам вдалося показати, що з маленького шматочка підшлункової залози людського ембріона, прищепленого мишам, можна отримати клітини, які нас цікавлять, бета-клітини, проте в недостатній кількості. До цих клітин ми додали так званий ген “безсмертності”, який дає змогу закріпити в мишей людські бета-клітини, а згодом вийняти їх і помістити у посуд для культивування. Таким чином, ці клітини приноситимуть подвійну користь: даватимуть змогу зрозуміти, як відбувається руйнування бета-клітин підшлункової залози і як вони функціонують у хворих на діабет пацієнтів, і, можливо, в перспективі, допоможуть відкрити нові медикаменти для різних типів діабету», – каже далі професор Шарфманн.
Зараз 85% діабетиків хворіють на діабет. На допомогу їм може прийти бактерія, що має назву «akkermansia muciniphila».
«Цю бактерію було відкрито цілком випадково. Слід зауважити, що в нашому кишківнику живе приблизно 100 тисяч мільярдів бактерій, і давно відомо, що ці бактерії допомагають нам перетравлювати їжу. В даному випадку нам вдалося показати, що “akkermansia” вступає в контакт з нашими власними клітинами і модифікує певним чином засвоєння цукру організмом. Таким чином, стан хворих на діабет 2 поліпшується, – розповідає вчений-біолог Патріс Кані. – Тепер ми вивчаємо можливість введення цієї бактерії пацієнтам, хворим на ожиріння і діабет типу 2. Ми сподіваємось, що за кілька років нам вдасться знайти відповідь на запитання: чи можна буде додати цю бактерію до складу ліків, призначених для хворих на діабет типу 2».
Залишити відгук про клініку «АЙЛАЗ» , 05.09.2021 18:19:00
Шановні пацієнти! Ви можете залишити відгук про ваше відвідування клініки «АЙЛАЗ» і про роботу наших фахівців.