Лазерна корекція дійсно допомагає людям бачити краще. Після лазерної коррекції людина отримує результат — гарний зір на все життя, то ж процедура стає все більш полулярною.
Лазерна корекція зору – найбільш безпечний та ефективний метод виправлення короткозорості, далекозорості й астигматизму низького і середнього ступеню. Лазерна корекція забезпечує покращення зору, а також дає можливість позбавитися необхідності носити окуляри та контактні лінзи.
Записатися на діагностику→ лазерна корекція зору – найбільш безпечний та ефективний метод виправлення короткозорості, далекозорості та астигматизму низького й середнього ступеня. Лазерна корекція забезпечує покращення зору, а також дає можливість позбутися необхідності носити окуляри та контактні лінзи;
→ у клініці «АЙЛАЗ» лазерна корекція зору проводиться з використанням унікальної (єдиної в Україні) функції – орієнтацією роботи лазера по малюнку райдужної оболонки в режимі реального часу;
→ лазерна корекція зору полягає в тому, що холодний промінь лазера точково випаровує найтонший шар рогівки очей, тим самим змінюючи її кривизну. Це дозволяє змінити заломлення світла в оці, сфокусувати його прямо на сітківку та отримати чітке зображення предметів на різних відстанях;
→ вартість лазерної корекції за стандартною асферичною програмою LASIK Wavefront Optimized – 10 000 грн.
Але люди часто бояться оперативного втручання на очах. Вони побоюються, що під час лазерної корекції можуть кліпнути очима, чи відвести зіницю. Відкладають, бо не розуміють, як скоро вони повернуться до звичного способу життя та які можливості перед ними відкриються, коли вони наважаться на операцію.
Безліч питань виникає у людини перед тим, як вона ухвалить одне із важливих рішень у своєму житті – зробити лазерну корекцію та позбутися окулярів і контактних лінз.
Все, що потрібно знати про лазерну корекціюМи розробили унікальну та доступну сімейну програму, що зробить перевірку здоров’я цікавою для вашої дитини, виховає відповідальність і дисципліну щодо здоров’я у всієї родини. Це світовий підхід до якості життя та ми, як фахівці з великим досвідом роботи, маємо на меті запровадити його для українських пацієнтів!
Для нас норма придбати сертифікат у спорт-зал на рік, а для дитини абонемент на танці чи айкідо. Здоров’я теж потребує уваги і чому б не попіклуватися про нього заздалегідь. Особистий офтальмолог не гірше репетитора з англійської мови, а без гарного зору, на жаль, не принесе задоволення жодне хобі.
Для дітей від 8 до 16 років, батьки яких зробили лазерну корекцію в клініці «АЙЛАЗ», пропонуємо щорічне офтальмологічне спостереження.
Протягом 5 років лікарі клініки «АЙЛАЗ» стежитимуть за зоровою системою вашої дитини, це дозволить виявити ранні ознаки і навіть тенденції до розвитку короткозорості та допоможуть уникнути її ускладнень у віддаленому періоді їх життя.
Як відбувається перевірка зору у дітей в сучасній клініціБудь-хто з батьків, які зробили лазерну корекцію в клініці «АЙЛАЗ» і мають дитину (дітей) у віці від 8 до 16 років.
Не всі наші пацієнти, які обрали лазерну корекцію, мають дітей. У них можуть бути племінники або діти у близьких друзів, які могли б скористатися Програмою. Після лазерної корекції кожен пацієнт отримує дитячий сертифікат учасника програми «Гарний зір на все життя», що дозволяє будь-якій дитині протягом 5 років бути під наглядом кваліфікованого офтальмолога клініки «АЙЛАЗ».
Звертаємо вашу увагу, що для військовослужбовців та учасників ТРО діє знижка 15% на лазерну корекцію і 50% на діагностику зору.
Багато людей відчувають певний дискомфорт зі своїми окулярами та контактними лінзами. І, знаючи про лазерну корекцію, вони роками продовжують ставити собі питання: робити чи не робити цю операцію, що, як обіцяє реклама, може дати їм можливість чарівного «прозріння за лічені хвилини назавжди».
Чому ж так важко зважитися на лазерну корекцію, якщо на неї вирішуватися взагалі?
Один з чинників, що стримує – це питання вибору клініки та хірурга.
Якщо 20 років тому лазерну корекцію робили у лічених приватних медичних центрах, то зараз ця операція пропонується у багатьох центрах, лише в Україні їх налічується близько десяти.
20 років тому досвід був малий і віддалені результати ще не відомі. Сьогодні тривалість спостережень після лазерної корекції становить понад 30 років.
Але все це не зробило ухвалення рішення простішим.
Адже багато клінік, навіть в одному місті, паралельно та незалежно заявляють про те, що вони «кращі», при цьому в багатьох клініках використовується одне й те саме обладнання.
Як вибрати клініку, кому довірити свої очі?
Де зробити лазерну корекцію так, щоб дійсно отримати радість звільнення від окулярів і чудовий зір?
Для розв'язання цього питання вам знадобиться час і терпіння, але ваші очі того варті.
Є кілька досить простих і конкретних питань, що допоможуть вам одразу уникнути базових помилок.
По-перше, це документи, з яких потрібно розпочати вивчення свого вибору клініки.
Якщо ліцензія – це обов'язковий документ, який ви завжди побачите у куточку споживача чи на сайті клініки, то рівень акредитації медичних центрів в Україні є різним і важливо на це звернути увагу.
У світовій практиці лише акредитовані клініки мають право виконувати лазерну корекцію. У нашій країні – це клініки вищої категорії (за ступенем зменшення, є ще 1 категорія та 2 категорія, і без категорії), що присуджується Міністерством Охорони Здоров'я після ретельної перевірки обладнання та професійного рівня лікарів. До речі, Диплом про вищу категорію знаходиться в клініці, і його копію ви також можете побачити в куточку споживача або на сайті.
Третій документ, необов'язковий, але дуже корисний і бажаний, тим більше якщо клініка серйозна та прагне розвитку, це сертифікат ISO 9001. Видає його уповноважений державою орган сертифікації, комісія якого вже до вас перевірила та підтвердила, що цей медичний заклад відповідає за рівнем обладнання, професійною підготовкою персоналу, організацією роботи та контролю всім сучасним міжнародним стандартам. І цей документ ви також знайдете у куточку споживача (або на сайті).
Іншими словами, не ступаючи далеко від порога медичного центру, уважно розглянувши куточок споживача або відвідавши сайт клініки, ви дуже скоро зрозумієте, робити вам наступний крок або не варто.
Досвід клініки. Чим довше працює клініка, тим більший у неї досвід. Чим більше накопичено власних результатів, тим вищий її авторитет, ширші та ґрунтовніші відгуки пацієнтів, які вже зробили лазерну корекцію в цьому центрі. Пошукайте в Інтернеті відгуки. Ви легко відчуєте та зможете відрізнити «хибні захоплені відгуки» від справжнього досвіду, часто з вказівкою повного імені пацієнта.
Кваліфікація лікаря. Тільки лікар вищої категорії, який має достатній досвід хірургічної діяльності, має виконувати лазерну корекцію. (Документи, що підтверджують категорію лікарів, знаходяться в клініці та повинні бути надані вам, ця інформація також повинна бути на сайті клініки).
Вік лазера та діагностичного комплексу. Лазер і діагностичне устаткування офтальмологічного центру – це високотехнологічне обладнання. Сучасні технології розвиваються дуже швидко, тому чим новіший лазер, тим більші можливості у нього є. Безпека, точність і швидкість лазерної корекції багато в чому визначаються віком лазера. Бажано, щоб лазер був не старше 5 років. (Рік випуску лазера можна дізнатися під час запису на обстеження у реєстратора або на сайті клініки).
Міжнародна сертифікація моделі лазера. Усі флагмани лазерної корекції отримали міжнародні сертифікати. Найбільш строгою є комісія FDA, що видає свій сертифікат після тривалих клінічних незалежних випробувань, які підтверджують заявлені виробником можливості та функції лазера. За кожною моделлю лазера є офіційні дані статистики про точність корекції та про відсоток можливих ускладнень. Поцікавтеся цими даними на сайті клініки. Заяви клініки про 100% гарантії мають викликати настороженість, оскільки не відповідають світовим даним, а отже, і не відповідають дійсності.
Направлення лікаря. Скажіть своєму офтальмологу, що ви хочете проконсультуватися у найкращого спеціаліста з рефракційних операцій (LASIK-хірург) в Україні. Якщо ви довіряєте своєму лікарю, довіртеся і його рекомендації.
Отже, ви побачили базові документи, отримали базову інформацію про клініку, обладнання та кваліфікацію хірурга. Ви вже провели велику роботу, та переконалися, що клініка заслуговує на вашу увагу. Сміливо записуйтеся на обстеження. Вам слід познайомитися з вашим лікарем.
Треба сказати, що тепер розпочинається не менш важливий етап. Вам доведеться пройти обстеження та дізнатися, чи ви є хорошим кандидатом для лазерної корекції.
Тут вам доведеться брати активну участь у розмові з лікарем і згадати дещо з фізики та оптики.
Візьмімо невелику паузу перед відповідальною роботою.
Отже, ви обрали клініку для лазерної корекції.
Ви маєте об'єктивні докази її рівня, кваліфікації (ліцензія, вища акредитація, сертифікат ISO (бажано)), знаєте рік виробництва лазера, переконалися у досвіді хірурга у лазерній хірургії.
Тепер вам доведеться пройти серію спеціальних обстежень, що й покажуть, чи ви є хорошим кандидатом для лазерної корекції.
Дослідження спрямовані на пошук двох відповідей:
чи буде лазерна корекція безпечною?
чи отримаєте ви очікувану якість зору?
Безпека
Вам вимірять оптичну силу ваших очей і вивчать товщину вашої рогівки та її конфігурації.
Суть лазерної корекції полягає у шліфуванні рогівки для зміни її оптичної сили.
Зрозуміло, що при цьому відбувається витончення рогівки. Безпека лазерної корекції визначається залишковою після шліфування рогівки товщиною. Тому важливо знати: чи відповідає ступінь порушення рефракції ваших очей можливостям LASIK корекції?
Чим товща рогівка, тим краще. Якщо рогівка початково тонка та/або ступінь порушення рефракції ока велика, то після лазерної корекції рогівка може виявитися занадто тонкою і втратити свою міцність.
Вважають, що з вихідної товщини рогівки менше 480 мкм лазерна корекція не проводиться. Товщина рогівки після лазерної корекції не повинна бути меншою за 300 мкм (без урахування товщини клапана!).
Це точні міжнародні стандарти, встановлені на сьогодні для забезпечення безпеки лазерної корекції.
! Дізнайтеся вихідну товщину вашої рогівки та ту розрахункову товщину, що залишиться після корекції.
Для пацієнтів з вищим ступенем короткозорості пропонується програма щадного шліфування рогівки, що дозволяє «економити обсяг шліфування» та зберігати її товстішою після корекції.
Для різних моделей лазерів існують свої можливості для корекції.
Модель лазера, на якому вам виконуватимуть лазерну корекцію, повинна мати сертифікат FDA. Такий сертифікат отримує лазер, що пройшов тривалу клінічну перевірку на великій кількості пацієнтів з аналізом післяопераційних і віддалених результатів корекції та підтвердив високий рівень безпеки й точності. У цьому сертифікаті вказані параметри короткозорості, далекозорості та астигматизму, за яких можлива лазерна корекція на цій моделі лазера.
Так, лазер WaveLight EX-500 2015 випуску має дозвіл для корекції міопії до -12.0Д, гіперметропії до +6.0Д та астигматизму до 6.0 діоптрій.
За світовою статистикою, після лазерної корекції на цьому лазері зір вищий за 0.6 (60%) (гострота зору, дозволена для водіння автомобіля без окулярів), досягається в 99.4% випадків усіх корекцій, і зір 1.0 (100%) і вище – у 93.4%. випадків.
Безпека лазерної корекції визначається також і конфігурацією рогівки, що оцінюється за її оптичною топограмою.
Сьогодні офтальмологічні центри, що займаються лазерною корекцією, мають це обладнання.
Дуже важливим моментом оцінки рогівки є її внутрішня поверхня. У деяких випадках дізнатися про початок кератоконусу (захворювання, при якому лазерна корекція абсолютно протипоказана), можна лише за результатами цього дослідження.
! Дізнайтеся у лікаря, чи проведено вам дослідження задньої поверхні рогівки.
Не всі центри лазерної корекції зору мають це обладнання.
Отже, ваша рогівка досить товста, а рівень порушення рефракції дозволяє провести лазерну корекцію безпечно.
Очікувана якість зору
Що таке якість зору?
Навіть за точної лазерної корекції зору, коли усувається короткозорість чи далекозорість, людина може бути не задоволена своїм зором. Це може бути пов'язане з появою (або не усуненням) кругів світлорозсіювання навколо предметів, зниженням чіткості зображення в сутінковий і нічний час, появою відблисків від предметів, що світяться в нічний час (наприклад, від фар зустрічних машин).
Якість зору, що ви отримаєте після лазерної корекції, значною мірою залежить від того, як зміниться конфігурація рогівки після корекції та якого діаметру планується зона шліфування.
Під час лазерної корекції короткозорості центральна частина рогівки стає більш плоскою, а при корекції далекозорості – крутішою. Кваліфікованим лікарям відомі параметри рогівки, за яких якість зору буде незадовільною.
! Дізнайтеся у лікаря, чи не виходить конфігурація вашої рогівки за межі допустимої.
Очікувана конфігурація рогівки, що ви отримаєте після корекції, може бути розрахована лікарем під час консультації.
Для мінімізації впливу зміни конфігурації рогівки (він є неминучим за будь-якої лазерної корекції) на якість зору, пацієнтам з короткозорістю пропонується спеціальна персоналізована програма асферичної корекції. Така програма включає два послідовні етапи – корекцію вашої рефракції, а потім додаткове шліфування для створення такого профілю рогівки, при якому світлорозсіювання буде мінімальним.
! Обговоріть із вашим лікарем, чи доцільно вам виконати асферичну програму лазерної корекції?
Увага! У міжнародній практиці застосовується така класифікація лазерних корекцій: стандартна програма та кілька персоналізованих: щадного шліфування рогівки, асферична та персоналізована для усунення передіснуючих аберацій (світлорозсіювання).
Інших класифікацій та назв корекцій у міжнародній класифікації НЕМАЄ!
Якість вашого зору багато в чому визначається й шириною зони корекції – так званої оптичною зоною. Корекція не виконується по всій площі рогівки, а лише у її центрі, навпроти зіниці. Через цю зону світло потрапляє в око та переломлюється рогівкою. Якщо зіниця велика, а зона корекції маленька, то якість зору страждатиме, оскільки світло потраплятиме в око і з зони рогівки, де корекція не проведена.
Заведено вважати, що оптична зона лазерної корекції повинна бути не менше ніж 6 мм для короткозорості та не менше ніж 7 мм для далекозорості. Чим ширша ваша зіниця (що також вимірюється під час обстеження), тим більше шансів отримати периферичні круги світлорозсіювання після лазерної корекції.
! Дізнайтеся у лікаря, якою є запланована оптична зона корекції у вашому випадку.
Пам'ятайте, що лазерна корекція – це незворотна процедура, яка не терпить компромісів.
Сучасна світова офтальмологія пропонує альтернативні методи корекції, якщо лазерна корекція з якихось причин не може бути проведена або не може дати вам хорошої якості зору.
! Тому обов'язково запитайте лікаря, чи має клініка ВСІ альтернативні методи корекції (імплантація факічних лінз, ортокератологія, рефракційна заміна кришталика).
Лікар поцікавиться й вашим способом життя. При деяких видах спорту та умовах роботи переважною є поверхневе лазерне шліфування (LASEK, ASA) або імплантація факічних лінз.
Важливим є і вік пацієнта: мінімальний вік, рекомендований для ЛАСІК – 18 років (у випадку, якщо ваш зір був стабільним принаймні протягом останніх 12 місяців).
І, звичайно ж, лазерна корекція не виконується при інших захворюваннях очей: запальні стани слизової оболонки та рогівки, глаукома, катаракта. До групи відносних протипоказань до лазерної корекції відносяться люди з діабетом, аутоімунними захворюваннями.
Тому обов'язково інформуйте лікаря про ваші захворювання. Це допоможе йому ухвалити правильне рішення про вид корекції та спланувати спостереження у післяопераційному періоді.
Лазерна корекція – чудова, високотехнологічна процедура, що дає нам можливість практично чарівного за якістю та швидкістю покращення вашого зору.
Але все ж таки, лазерна корекція – це не чари та не панацея.
Обов'язок висококваліфікованої клініки, що поважає довіру своїх пацієнтів піклується про свою репутацію – допомогти пацієнтові зробити правильний вибір.
Ексимерна лазерна корекція – популярна процедура корекції зору. Вперше вона була проведена у Берліні в 1986 році і з того часу мільйони людей позбулися окулярів і контактних лінз за лічені хвилини.
Трішки історії
Сама назва – ексимерний лазер (eximer laser) – абревіатура від Exited Dimmer – збуджений димер (димер – назва молекули хімічної речовини, що складається з двох однакових атомів – наприклад, це водень (Н2)).
На сьогодні ексимерні лазери працюють на сумішах газів (як правило, аргон-фтор), тому димерних молекул у них немає. Але історична назва залишилася.
Перше практичне застосування ексімерних лазерів належить до мікроелектроніки. Їх застосовувала компанія IBM для створення мікроплат.
Довжина хвилі ексимерного лазера – це ультрафіолетовий діапазон. Виявлена властивість викликати випаровування мікрошарів живих тканин без розігріву та порушення структури шарів, що оточують, і шарів, що підлягають, отримало назву «ефект фотоабляції». Воно лягло в основу застосування ексімерних лазерів для корекції порушень рефракції.
У 2011 році на форумі Європейського товариства рефракційних хірургів лазерна корекція була визнана найбезпечнішою та найпередбачуванішою операцією в офтальмології.
У США вперше офіційний дозвіл до проведення корекції на двох очах одночасно було отримано після досить незвичайного порівняння: виявилося, що ризики потрапити в ДТП, наприклад, дорогою до клініки для операції другого ока, вищі, ніж ризики ускладнень при лазерній корекції!
І все-таки як багато людей користується окулярами та контактними лінзами. До речі, ризики інфікування ока після лазерної корекції за світовою статистикою становлять 0,03%, а при користуванні м’якими контактними лінзами на порядок вищі, причому при лазерній корекції це одноразовий ризик, а у користувачів контактних лінз – постійний.
Що зупиняє нас перед вибором? Чому ми не наважуємося «побачити світ на власні очі» та, нарешті, зробити це?
Причин декілька та серед них – страх і складність вибору клініки, куди звернутися.
Страх перед необов'язковою операцією (лазерна корекція не розв’язує питання здоров'я, вона є питанням якості життя), великою мірою, формується невизначеністю кінцевого результату.
Чи я отримаю той зір, про який мріяв, а чи все пройде добре?
Як довго йтиме операція та що я відчуватиму?
Як вибрати найбільш професійну клініку та чи будуть зі мною відверті лікарі?
Чим більше ви знатимете про лазерну корекцію, тим легше вам буде ухвалити рішення, чи потрібна вам лазерна корекція, чи окуляри – це те, що вам потрібно!
Звісно, вибір клініки – перший важливий етап.
Абсолютно чіткі критерії допоможуть вам зробити правильний вибір.
Коли прийдете до обраної клініки, поставте «незручні питання» лікарю.
Дізнайтеся про дипломи хірурга, стаж роботи, кількість зроблених ним лазерних операцій, чи були ускладнення, який зір отримали його пацієнти та яка світова статистика?
Чи важливо, на якому лазері проводиться лазерна корекція?
Звісно, так!
Які ж характеристики лазера є важливими? Всі.
Ось кілька з них:
рік випуску лазера. Чим молодший лазер, тим краще;
діаметр лазерного імпульсу – що менше, то гладкіша поверхня формується, отже, краще якість зору. Сьогодні чудовий стандарт – це 0.75 мм;
частота роботи лазера – чим більш швидкісний лазер, тим точніше й швидше проходить лазерна корекція. Сьогодні один із найшвидших лазерів Wave Light EX 500 – 500 Гц (500 імпульсів за секунду!).
Така швидкісна робота лазера вимагає й дуже швидкої системи стеження за положенням ока (щоб усі імпульси були спрямовані в точно заплановане місце), хоча б у 2 рази швидше, ніж швидкість лазерного променя. У лазері Wave Light EX 500 це 1050 Гр (кожні 2 мілісекунди!).
Дуже важливий параметр, що став доступним в останніх моделях лазерів – це система розпізнавання ока за малюнком райдужної оболонки, що забезпечує максимально точне виконання корекції. Для цієї функції недостатньо лише лазера, необхідно сполучене діагностичне обладнання, що дозволяє підготувати цю програму до дії. У лазері Wave Light EX 500 – це оптичний топограф Topolyzer, у лазері ZYOPTIX 100 – аберометр.
Всі сучасні лазери видають та архівують протоколи корекції й лікар може видрукувати його для вас. Там ви можете бачити, яка програма була виконана для вашої корекції та чи були залучені опції, що були попередньо обговорені (та оплачені вами!). До того ж, цю інформацію ви можете отримати не тільки в день корекції, а й через кілька років.
Небагато цифр про лазер Wave Light EX 500:
глибина кожного імпульсу – 8 мікронів;
для корекції 1.0 діоптрії при оптичній зоні 6.5 мм рогівка стоншується всього на 12 мікронів (!);
для корекції –5.0Д потрібно 18 сек. роботи лазера.
Можливості лазера, його точність, швидкість, контрольованість – важливі аспекти результату корекції, але не єдині.
Але навіть якщо лазер може багато (і це так!), ключовим моментом вашого рішення є питання – чи я хороший кандидат для лазерної корекції? Сьогодні, на базі 30-річного світового досвіду, прогнозувати результат лазерної корекції у кожному конкретному випадку можна та потрібно!
Інформація є.
Думайте та вибирайте!
Вартість використання лінз | Недоліки лінз | Вартість лазерної корекції | Окупність | |
---|---|---|---|---|
Гідрогелеві лінзи з витратними матеріалами (розчини, краплі), за рік | (122 грн. лінзи + 550 грн. витратні матеріали) х12 = 8 064 грн. | Можливість занести інфекцію в око та ймовірність пошкодження ока | 29 900 грн. | Лише через 3 роки та 4 місяці! |
Силікон-гідрогелеві лінзи з витратними матеріалами (розчини, краплі), за рік | (484 грн. лінзи + 550 грн. витратні матеріали) х 12 = 12 408 грн. | Дискомфорт у повсякденному житті. Необхідність щодня знімати та одягати лінзи | 29 900 грн. | Лише через 2 роки та 2 місяці! |
Одноденні лінзи з витратними матеріалами (розчини, краплі), за рік | (1 980 грн. лінзи + 300 грн. витратні матеріали) х 12 = 27 360 грн. | Індивідуальна непереносимість контактних лінз | 29 900 грн. | Всего через год! |